به سایت دکتر حسن اکبری خوش آمدید

…هوالشافی…

تلفن دریافت نوبت

021-91302356

زندگی نامه

  دکتر حسن اکبری

دکتر حسن اکبری در سال 1343 ه.ش در روستای خونان بوئین‌زهرا دیده به جهان گشوده و پس از 2 سال به همراه خانواده به شهر مهاجرت نمود تحصیلات دوره راهنمایی وی با آغاز نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی قدس السره هم‌زمان شد و او هم مانند اکثر همسالان خود در محله محروم جنوب شهری ولی باصفا و شهیدپرور شادآباد تهران، به خیل انقلابیون پیوست.

 با شروع تجاوز دشمن بعثی برای دفاع از انقلاب اسلامی و وطن اسلامی در آغاز جنگ، عازم جبهه‌ها شد، درحالی‌که 16 سال بیشتر سن نداشت در سال 1362 در منطقه شرهانی به افتخار جانبازی نائل آمد.

در سال 1364 در رشته پزشکی دانشگاه ارومیه قبول شد و در دوران دانشجویی نیز دست از شرکت در دفاع مقدس برنداشت، در سال 1371 رشته تخصصی آسیب‌شناسی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز نمود و در سال 1375 از این رشته فارغ‌التحصیل شد و از سال 1376 در اداره امور و آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت مشغول به کار شد و در سال 1377 به‌عنوان مسئول اداره امور و آزمایشگاه‌ها ادامه خدمت داد و در سال 1379 به‌افتخار عضویت هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله نائل آمد و در سال 1380 به‌عنوان دبیر انجمن پاتولوژیست‌های ایران انتخاب گردید و در همان سال به‌عنوان معاون سازمان پزشکی قانونی کل کشور منصوب گردید در سال 1390 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد و در همان سال نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی گردید.

هم‌اکنون به‌عنوان دانشیار آسیب‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول به کار می‌باشد و در سال 1401 موفق به کسب تخصص دوم (طب سنتی) از دانشگاه شهید بهشتی شدند.

در کنار کارهای اجرایی و علمی آسیب‌شناسی از سال 1379 با مبانی طب سنتی برحسب ضرورت‌های جاری و علاقه وافر، آشنا شد و در طی حدود 15 سال تجربه فراوانی در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها به روش طب سنتی اسلامی- ایرانی کسب نمود و در طی این مدت مقالات بسیاری را به رشته تحریر درآورد که ماحصل این مقالات نگارش دو کتاب مثلث سلامت یک و دو می‌باشد که مشتمل بر حدود دویست مقاله کوتاه و بلند به زبان علمی ولی همه فهم است و قابل استفاده مردم و متخصصان می‌باشد. نامبرده فصلی از کتاب بین‌المللی آسیب‌های شیمیائی ریه جانبازان (اطلس ضایعات ناشی از گاز خردل) را به رشته تحریر درآورده است.

همچنین مقالات متعددی در زمینه علم آسیب‌شناسی در مجلات معتبر ISI چاپ نموده است.

اهم سوابق علمی 

سوابق علمی دکتر حسن اکبری

سال 1367

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان

سال 1379

جانشین درمان دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله

سال 1373

مسئول ستاد ایثارگران دانشگاه

سال 1380

عضویت در موسسه تحقیقات ایران و آشنایی با استاد خیراندیش

سال 1376

مدیر اداره تجهیزات و امور آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

سال 1380

مدیر گروه آسیب‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله

سال 1377

معاون اداره کل تجهیزات و امور آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

سال 1381

معاون سازمان پزشکی قانونی کشور

سال 1378

استادیار آسیب‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی

سال 1382

دبیر انجمن آسیب‌شناسی ایران و رئیس بخش آسیب‌شناسی بیمارستان بقیه‌الله

مشاوران ما آماده پاسخگویی هستند

برای اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

 مقالات و سخنرانی ها

تمام سعی و تلاش مرکز در این مدت رسیدن به این اهداف بوده است …

مقالات و سخنرانی‌ها

1- مقاله: گزارش موردي بافت تیروئیدی نابجا، در مجله‌ی یاخته شناسی وی کومار، با همکاری آقای دکتر اکبری در سال 1995.

2- سخنرانی در مورد تغییرات ساختاری فوق العاده در بافت پوششی تنفسی با گاز خردل بود که در کنگره آسیب شناسی ایران در سال 2000 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

3- سخنرانی در مورد شمول موروثی بدن در مورد آسیب عضلانی در پنج نفر ایرانی یهودی تبار در هفدهمین کنگره جهانی عصب شناسی که با حضور پروفسور سلطان زاده، عصب شناس و آقای دکتر اکبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و چکیده‌ای از آن در سال 2000 منتشر شد.

4- سخنرانی در اولین کنگره طب نظامی، پیرامون شيوع گلومرولونفریت درمعرض سه نوع گاز خردل که با حضور پروفسور عین اللهی کلیه شناس و آقای دکتر اکبری متخصص آسيب شناسي مورد ارزیابی قرار گرفت و چکیده‌ای از آن در سال 2002 انتشار یافت.

5- سخنرانی در مورد چالش‌های آسیب شناسی ریه، که در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که با حضور دکترای آسیب شناس، آقای دکتر اکبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و چکیده‌ای از آن در سال 2002 منتشر شد.

6- سخنرانی در خصوص تشخیص آزمایشگاهی ویروس اچ آی وی در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که چکیده‌ای از آن در سال 2002 انتشار یافت.

7- سخنرانی در مورد الگوی یو آل پی در مورد قربانیان جنگ شیمیایی صدام، در دومین کنگره‌ی نظامی پزشکی که چکیده‌ی ان در سال 2002 منتشر گردید.

8- سخنرانی در مورد آزمایشات بالینی در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که چکیده‌ی آن در سال 2002 انتشار یافت.

9- سخنرانی در مورد تفسیر و اجرای آزمایشات بالینی در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که خلاصه‌ای از آن در اپریل 2002 منتشر گردید.

10- سخنرانی در مورد تشخیص آزمایشگاهی کم خونی در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که خلاصه‌ای از آن در اپریل 2002 انتشار یافت.

11- سخنرانی در مورد تشخیص آزمایشگاهی هپاتیت B در انجمن آسیب شناسی ایرانیان که خلاصه‌ای از آن در اپریل 2002 منتشر شد.

12- سخنرانی در مورد تورم بیماری زایی در شانزدهمین کنگره طب سنتی ایرانیان که با حضور آقای دکتر اکبری انجام شد و در اپریل 2003 چکیده‌ای از آن انتشار یافت.

13- ابزار ویژه‌ای برای حمل و نقل بیماران دانشگاه بقیه الله در سال 2003 ابداع شد.

14- موضوع سخنرانی در مورد تفسیر و اجرای عملکرد آزمایشی غده تیروئید در انجمن آسیب شناسی ایرانیان با حضور آقای دکتر اکبری انجام شد و چکیده‌ای از آن در سال 2003 انتشار یافت.

15- سخنرانی در مورد نقش طب اسلامی در سازمان ملی بهداشت و در وزارت بهداشت و درمان پزشکی که با حضور آقای دکتر اکبری برگزار گردید و چکیده ای از آن دراپریل 2003 منتشر شد.

16- سخنرانی در مورد گراتولوم (برآمدگی، سفت و دانه دانه شدن نسوج در اثر عفونت) و زخم قانقاریایی در شانزدهمین کنگره بیماریهای داخلی با حضور استادیار بیماریهای داخلی دکتر علی شیری و آقای دکتر اکبری که چکیده‌ای از آن، در اپریل 2003 انتشار یافت.

17- سخنرانی در مورد مقایسه بین روش کنگوی قرمز و شناسایی بافت شناسی مقاوم مواد نشاسته‌ای که در شانزدهمین کنگره بیماریهای داخلی با حضور استادیار دکتر علی شیری و آقای دکتر اکبری، که خلاصه آن در اپریل 2003 منتشر شد.

18- برنامه‌ی تحقیقاتی برای تهیه‌ی مواد خاصی، برای حفاظت و نگهداری از بافت DNA در سازمان پزشکی قانونی، در سال 2004 آماده شد.

19- سخنرانی در مورد کنترل کیفیت در آزمایشگاههای پزشکی قانونی در کنگره بین المللی پزشکی قانونی با حضور آقای دکتر اکبری که چکیده‌ای از آن، در سال 2004 انتشار یافت.

20- سخنرانی: تحقیق در مورد تعدادی از یاخته‌های شوان و یاخته‌های شخاخواه در آماس اپاندیسیت حاد که با حضور آقای دکتر محمد جلالی و آقای دکتر اکبری در شانزدهمین کنگره کالبد شناسی، برگزار گردید و چکیده‌ای از آن در سال 2004 منتشر شد.

21- ابداع یک وسیله، برای مطالعه‌ی آسیب شناسی ساقه‌ی مو در دانشگاه بقیه الله در سال 2005.

22- اختراع یک نوع ماده چسبدار خاص برای اسلاید سلولهای آسیب شناسی در دانشگاه بقیه الله در سال 2005.

23- سخنرانی در مورد چالش‌های آسیب شناسی ریه در دانشگاه ورونای ایتالیا با حضور آقای دکتر اکبری، در سال 2005.

24- مقاله: در مورد آسیب‌های ریوی گاز خردل در دانشگاه بقیه الله در سال 2006، با حضور پروفسور مسلم بهادری استاد آسیب شناس و آقای دکتر اکبری و آقای مصطفی قانعی پروفسور آسیب شناس در طب نظامی در سال 2006.

25- مقاله: متدانا در سلول غیر توموری و در سرطان معده که در دانشگاه بقیه الله، با حضور آقایان دکتر هوشمند دکترای ژنتیک، دکتر کمالی دکترای ژنتیک و آقای دکتر اکبری، در مجله الزویربا که در سال 2006 به چاپ رسید.

26- مقاله اثر گوگرد گاز شیمیایی خردل بر روی ریه موش، که در مجله طب نظامی دانشگاه بقیه الله در سال 2006 انتشار یافت.

27- اثر گازهای شیمیایی خردل بر روی ریه: این تحقیق در مورد اثرات بلند مدت گازهای شیمیایی خردل بر مصدومینی است که صدام علیه ایران در جنگ استفاده می‌کرد و در سال 2006 مقاله‌ی تازه‌ای در خصوص این موضوع ارائه شد.

28- تشخیص آمیلوئیدوز AA با استفاده از کنگوی قرمز و مصونیت سلولی بافتی شیمیایی، مقاله‌ی اصلی در مجله‌ی پزشکی ایرانیان در سال 2006 به چاپ رسید.

29-مجله پزشکی نظامی در سال 2007: مقاله رابطه‌ی آشکار استفاده از سولفور خردل و تنباکو بیانگر (واکنش ایمنی) پروتئین p53 در بافت پوششی نایژه‌ای بیماران ایرانی (اثر گاز خردل بر روی ریه).

30- مجله عفونی بالینی ایرانیان در سال 2007: مقاله بوجود آمدن سل اولیه در آلت تناسلی مردانه در یک بیمار پیوند کلیه.

31- مجله‌ی ایمن سازی آلرژی آسم ایران در سال 2007: مقاله تمایز بالینی بین آسم پایدار و قرابت علمی آزمایش برونشیت مزمن.

32- مجله جراحی: در قسمت عواقب جراحی، شرط کم خونی موضعی در کلیه موش صحرایی، همراه با کمبود اکسیژن طی مقاله‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

33- مجله IJCID در سال 2007: تحریکات روپوستی قبل و بعد از پیوند کلیه.

34- تشریک مساعی در مطالعات بین المللی، بافت برداری از ریه‌ی آلوده شده با گاز خردل در سال 2008 در پزشکی تنفسی.

35- ارائه گزارش در مورد درمان موفقیت آمیز دیابت نوع 2 با استفاده از رژیم غذایی سنتی در کنفرانس بین المللی تهران در سال 2010 – 2011

36- علم و عمل : کاربرد غذاها و ترکیبات زیست فعالی در زمان سلامتی و بیماری. مارس 13-15، دانشگاه کالیفرنیا، سانتا

باربارا، ایالات متحده آمریکا.